Hot Videos
-
Bardzo ciekawy materiał prezentujący zabawkowe modele samochodów-pojazdów z okresu PRL. W tym czasie podstawowym sposobem kierowania zabawek były kable. Pierwsze modele samochodów miały sterowanie za pomocą struny fortepianowej, kolejne rozwiązania łączyły zasilanie bateryjne i kierowanie za pomocą struny. Ostatnim krzykiem nowoczesności było rozwiązanie czysto elektryczne, to był już okres lat osiemdziesiątych. Generalnie bardzo ciekawy temat ilustrujący postęp techniczny w sprzęcie ogólnodostępnym, gorąco polecam.
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=2iyYpOMw18k
Autor filmu: TREK 77 22 -
-
Filmik przedstawia marki i typy samochodów spotykanych w okresie PRL. Autor filmiku "vectradrift" zadbał o chronologie powstawania poszczególnych konstrukcji.
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=LyUsvi7z-3Q
Autor filmu: vectradrift -
Muzeum w Szreniawie pod Poznaniem ma już 50 lat. To miejsce ważne dla edukacji rolniczej i ekologicznej mieszkańców miasta i nieoceniony skansen technologii oraz maszyn rolniczych, będący swoistym sentymentalnym magazynem dla rolników, szczególnie tych "z dziada, pradziada". W ostatnich latach obok udanych festynów promujących kulturę wiejska oraz zdrową żywność placówka ta wzbogaciła się o ekspozycję zwierząt hodowlanych, poszerzoną ekspozycję rolniczych wozów parowych oraz samolotów z kukuruźnikiem rocznik 1953 na czele. To warto zobaczyć - obejrzyj też nasz reportaż.
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=pM3xDwYVpNQ
Autor opisu: Piotr Barełkowski -
Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu - dowodzone i znakomicie zarządzane przez mjr Ogrodniczuka, W składzie ekspozycji znajdują się czołgi, działa samobieżne, opancerzone samochody rozpoznawcze i transportery oraz jeden egzemplarz wozu pogotowia technicznego. Sprzęt w większości wyprodukowany został na terenie Związku Radzieckiego i był wykorzystywany podczas II wojny światowej, stanowiąc wyposażenie jednostek pancernych Wojska Polskiego od 1943 roku. Prezentowany sprzęt bojowy jest obecnie jednym z większych zbiorów broni pancernej w Polsce, a niektóre egzemplarze są unikatowymi eksponatami w kraju i jednymi z nielicznych na świecie.
Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=7CKR185UbkI
Autor opisu: dobronipl