Przenosiny zasobów na nową JOOMLA 3.6

Blog
Typografia
  • Smaller Small Medium Big Bigger
  • Default Helvetica Segoe Georgia Times

Przyszedł czas na aktualizacje silnika wyświetlającego zasoby Wirtualnego Muzeum. Dotychczasowy silnik JOOMLA 1.5.26 nie pozwalał na łatwą modyfikacje sposobu wyświetlania, dającego jednocześnie łatwość obsługi przy wprowadzaniu nowego materiału. Przy nowej JOOMLA 3.6 to stało się możliwe poprzez parametryzacje wpisów. Daleka droga już za nami, wygląda że pracy nie będzie brakowało w opracowywaniu nowego materiału. 

 

Pierwszym etapem przenoszenia na nową platformę zasobów jest odtworzenie dotychczasowej zawartości, dostępnej do tej pory. Kolejnym etapem będzie włożenie nowego przygotowanego materiału, będzie to kilka mniejszych placówek muzealnych oraz kilka prywatnych kolekcji. Materiał zapowiada się ciekawie, lecz do poprawnego opisania przedmiotowego brakuje prostej dokumentacji.

Poszukuje katalogów sprzętów wraz z ilustracjami i podstawowymi danymi do następujących przedmiotów: aparatów fotograficznych (okres międzywojenny oraz PRL), maszyn rolniczych polskiej produkcji (okres międzywojenny do PRL).

Top Bloggers

  • Sample avatar

    Mariusz Pulkowski

    Administrator portalu