Firma Buick z okazji 50 rocznicy istnienia wypuszcza na rynek bardzo krótką serię 1690 sztuk tego jubileuszowego kabrioleta. Samochody trafiają do rąk ludzi sław, biznesu i polityki. Takimi samochodami jeździli m. in. Elvis Presley i Marlyn Monroe. Ten samochód do Polski sprowadził premier Józef Cyrankiewicz. Pojazdy produkowane były w dwóch kolorach: różowym i czerwonym. Premier Cyrankiewicz podczas swojej kadencji jeździł Buickiem w kolorze czarnym.

W latach 1955 -1961 stylista Virgil Exner wprowadził program stylizacji marek samochodów należących do korporacji Chryslera - "Forward Look" ("Wygląd przyszłości"). Typowe dla tej stylizacji są płaskie maski i różne typy skrzydeł, charakterystyczne dla każdej marki z osobna.

Pierwszy CHEVROLET pojawił się w 1912 roku, stając się od początku do dziś najsilniejszą i największą marką koncernu General Motors. Cechą charakterystyczną dla wszystkich modeli była unifikacja podzespołów, które powielały się w wielu modelach skupionych w koncernie General Motors. Model De Luxe w wersji kabriolet produkowany był w dużo mniejszej ilości niż pozostałe modele, dlatego też ilość egzemplarzy, która zachowała się do chwili obecnej jest niewielka. Swoją popularność pojazd zawdzięczał modnej sylwetce i jakości wykonania.