Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej
Była na wyposażeniu LWP.
Była na uzbrojeniu LWP.
Automatyczna samoczynna strzelecka broń palna kal. 14,5 mm, przeznaczona do zwalczania celów powietrznych. Szybkostrzelność karabinu: 80 - 90 strz./min. Na uzbrojeniu Marynarki Wojennej.
Konstrukcja ZSRR, na uzbrojeniu Marynarki Wojennej.
Na uzbrojeniu Marynarki Wojennej.
Na uzbrojeniu Marynarki Wojennej.
Wyrzutnia jednopociskowa, prętowa na pływającym transporterze opancerzonym PT-76.
Wyrzutnia samonaprowadzających się pocisków klasy ziemia - woda typu "SOPKA" (SSC-2B) I generacji, które w latach sześdziesiątych weszły na uzbrojenie Marynarki Wojennej.
Jednostopniowy, rakietowy pocisk balistyczny bliskiego zasięgu klasy ziemia-ziemia. Wyrzutnia zbudowana na podstawie czołgu IS-2. Była na uzbrojeniu Wojsk Układu Warszawskiego.
V-75 Dźwina jest dwustopniową rakietą ziemia-powietrze na paliwo płynne z odrzucanym silnikiem na paliwo stałe. Głowica odłamkowa ważyła 2,29 kg. Rakieta mogła przechwycić samolot na pułapie 450 - 25 000 m. W kodzie NATO występowała pod oznaczeniem SA-2 GUIDELINE. Była na wyposażeniu Wojsk Układu Warszawskiego.
Produkowana w okresie okupacji w Skarżysku w latach 1943 - 45. Konstruktorzy: Jerzy Stefanowski "Habdank", Roman Szumielewicz "Gwer", Eugeniusz Kowalski "Łoś".
Z lewej strony, wczesne modele miały wkręcaną śrubę od spodu.
Transporter opancerzony SKOT został opracowany w końcu lat piędziesiątych w Czechosłowacji w oparciu o podzespoły samochodu ciężarowego TATRA-813. Gwarantował dużo większe bezpieczeństwo żołnierzom desantowym w czasie tzw. "spieszenia". Przedział desantowy znajdował się z tyłu pojazdu.
W początkach lat 60-tych na Węgrzech powstaje wielozadaniowy samochód opancerzony. Za punkt wyjścia wzięto konstrukcje radzieckiego samochodu BRDM. FUG nie posiadał stałego uzbrojenia. Załoga prowadziła ogień z broni osobistej przez sześć otworów strzeleckich z wnętrza pojazdu.
Zwiększające się stale wymagania taktyczne, przyczyniły się do powstania w 1954 roku nowego typu samochodu rozpoznawczego BRDM. Zastosowano w nim samonośny, wodoszczelny kadłub oraz pędnik wodny poruszający pojazd podczas pływania.
Przeznaczona była do zwalczania samolotów o pułapie 2 500 m, oraz pojazdów opancerzonych. Jest bronią automatyczną.
Dwumiejscowy jednosilnikowy, wolnonośny dolnopłat o konstrukcji całkowicie metalowej. Konstrukcja polskiego inżyniera Tadeusza Sołtyka z 1955 roku.
Samolot komunikacyjny, dolnopłat zabierał na pokład od 18 do 32 pasażerów (żołnierzy desantu).
Był na wyposarzeniu lotnictwa polskiego od 1971 roku. Produkcja Polska.
LIM-5P, będący kopią MIG-17 PF posiadał w swym pokładzie stacje radiolokacyjną IZUMRUD-5. Radiolokator ten zapewniał wykrycie celu powietrznego znajdujący się w odległości 12 000 m oraz celowanie z trzech działek NR-23 na odległość do 2 000 m.
Wytwórnia do wytwarzania gazów o określonym ciśnieniu na drodze reakcji rozkładu lub spalania, wykorzystywana następnie do wyciskania paliwa ze zbiorników do napędzania turbiny w silnikach z pompowym układzie zasilania.
Trójskrzydłowa śróba okrętowa. Oś obrotu śróby zgodny z kierunkiem ruchu okrętu, umieszczana na rufie okrętu.
Kopia produkcji Hiszpańskiej.
Do kabury dołączony był pas naramienny. W kaburze poza pistoletem było miejsce na dwa zapasowe magazynki oraz na mosiężny wycior do czyszczenia broni.
Pistolet sygnałowy produkcji Polskiej, produkowany był do roku 1939.
Wyprodukowany w Państwowej Fabryce Karabinów w Warszawie e 1925 roku. Lufa została skrócona, a kolba dorabiana w okresie późniejszym.
Karabin samopowtarzalny kal. 7,92 mm (produkcji firmy Walther) w 1943 roku. (Berliner-Lubecker Mashinenfabrik, zakład w Lubece).
Karabin z uciętą lufą, przerobiony na broń kusowniczą.
Pistolet maszynowy "Sten Suchedniowski", wzorowany na angielskim pierwowzorze, były produkowane konspiracyjnie w Fabryce Maszyn Rolniczych w Suchedniowie. Łącznie wyprodukowano 58 sztuk.
Pistolet maszynowy KIS wzorowany na angielskim pistolecie "Sten" produkowany przez rusznikarzy Polskiego Podziemia w 1944 roku. Nazwa pochodzi od pierwszych liter pseudonimów wykonawców: Polikarp Rybicki "Konar", Witold Szafrański "Igo", Stanisław Skorupka "Smrek". Egzemplarz wykonany przez Stanisława Skorupkę w 1991 roku.
Radioodbiornik wykonany przez Stefana Łuczyńskiego ppor. "Łuk" w 1940 roku. Do 1945 roku prowadzono dzięki niemu nasłuchy radiowe w podobwodzie AK "Morwa".
Urządzenie optyczne służące do pomiaru odległości do celu z błędem do 1 %. Wykorzystywany w jednostkach artylerii LWP.
Kwadrant artyleryjski wzór 1890, produkcji francuskiej używany w Wojsku Polskim do 1939 roku.
Lornetki : Francuska produkcji sprzed II Wojny Światowej, Polska PZO 6 x 30 z futerałem