Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej w Warszawie
Armata jest przeznaczona do niszczenia pojazdów pancernych, środków ogniowych piechoty, burzenia zapór z drutu i lekkich umocnień obronnych.
Armata powstała jako wariant rozwojowy 76,2 mm armaty wz. 1913. Do uzbrojenia została przyjęta w 1927 roku.
Armata przeciwpancerna D-44 jest przeznaczona do niszczenia pojazdów pancernych, środków ogniowych piechoty, burzenia zapór z drutu i lekkich umocnień obronnych.
Armata przeciwpancerna BS-3 jest przeznaczona do niszczenia czołgów, dział pancernych, artylerii, środków ogniowych piechoty i siły żywej nieprzyjaciela.
Wyrzutnia BM-13 jest przeznaczona do niszczenia środków ogniowych piechoty, zwalczania czołgów i innych pojazdów mechanicznych w rejonie ześrodkowania oraz stanowisk artyleryjskich. Wyrzutnia weszła na uzbrojenie dywizjonów artylerii rakietowej Dywizji Zmechanizowanych WP w roku 1950. W latach 1960-65 uznano ją za nieperspektywiczną i wycofano z uzbrojenia w 1985 roku.
Zestaw jest przeznaczony do niszczenia celów powietrznych na małych i średnich wysokościach.
Zestaw jest przeznaczony do niszczenia obiektów powietrznych na małych i średnich wysokościach. Zestaw S-125, wobec nieskuteczności zestawów "DWINA" i "WOŁCHOW" w niszczeniu obiektów lataących na niskich pułapach wprowadzono na uzbrojenie WP w 1969 roku.
Zestaw jest przeznaczony do niszczenia obiektów powietrznych o szerokim zakresie prędkości i wysokości. Wszedł na wyposarzenie jednostek WOPL w 1959 roku.
SKOT-R3 jest wozem dowodzenia opracowanym na bazie transportera SKOT-1A. Posiada sprzęt radiowy do łączności dowódców jednostek zmechanizowanych w wzmocnionych parametrach.
Jest to wóz dowodzenia opracowany na bazie transportera SKOTA1 zamontowano wzmocnione·wyposażenie o dużej mocy dla sztabów wielkich jednostek.
Zakupione w ZSRR.wykorzystywane w latach 50-tych i 60-tych w pododdziałach rozpoznawczych oraz do holowania możdzierzy i dział bezodrzutowych lub małokalibrowych działek przeciwlotniczych.
Produkowane przy wykorzystaniu elementów samochodu ciężarowego ZIS-151. Transportery te były używane w WP w latach 50-tych i 60-tych przez oddziały piechoty zmechanizowanej.
Prezentowana konstrukcja była wykorzystywana między innymi jako polowa sala operacyjna.
Wykrywa i śledzi obiekty, określa ich współrzędne. Współpracuje z systemami rakiet i lotnictwem.
Stacja "MARIA" służy do wykrywania i śledzenia obiektów powietrznych oraz określania ich bieżących współrzędnych (odległość pochyłej, azymutu, kąta położenia i wysokości). Może także wskazywać cele radiolokacyjnym stacjom artyleryjskim i naprowadzać samoloty na wykryte obiekty.
Wykrywa samoloty i określa ich położenie współpracuje z innymi systemami i zestawami Obrony Przeciw Lotniczej.
Radiolokacyjny system lądowania RSP-7 umożliwia kontrolę lotów w rejonie lotniska i kierowanie lądowaniem samolotów oraz helikopterów w trudnych warunkach atmosferycznych.
Jest to wersja transportowa Mi-2. Do muzeum Polskiej Techniki Wojskowej przekazał 49 Pułk Śmigłowców Bojowych z Pruszcza Gdańskiego
Prezentowany helikopter wszedł do służby 20 X 1973 roku. Do zakończenia eksploatacji odbył 2691 godzin lotu. Śmigłowiec w 49 Pułku Śmigłowców Bojowych w Pruszczu Gdańskim.
Śmigłowce MI-2 były na wyposażeniu WP w latach 1966 - 1985. Prezentowany eksponat jest wersją rozpoznawczą helikoptera MI-2, został wyprodukowany w 1979 roku. Początkowo trafił do Modlina, następnie do 56 Pułku Śmigłowców w Inowrocławiu. Ostatni lot 2.03.2000 roku.
Lim - 2 jest licencyjną wersją samolotu MIG 15 BIS, produkowany był w WSK Mielec w latach 1954 - 1956. Powstało 500 egzemplarzy.
W latach 1943-1944 podstawowy typ czołgu 1 B.Paric. im „ Bohaterów Westerplatte" Były wykorzystywane w Szkolnym Pułku Czołgów i Oficerskiej Szkole Broni Pancernej. Od 1 marca 1944r. zastępowane przez T-34/85. WP otrzymało 118·czołgów T-34.
Pierwsze czołgi T-34-85 weszły na uzbrojenie WP w 1944 roku. W sumie w czasie II wojny światowej Wp otrzymało od ZSRR 328 czołgów tego typu, z czego po zakończeniu wojny na uzbrojeniu Polskich jednostek pancernych pozostały 132 czołgi tego typu. Czołg z nietypowym kamuflażem zimowym, należącym do dowódcy 1 Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte, gen. Malutina w styczniu 1945.
Czołgi stanowiły uzbrojenie 4 i 5 Pułku Czołgów Ciężkich 1 i 2 armii WP uczestniczyły w walkach w ostatnich miesiącach II wojny światowej. WP otrzymało 71 czołgów IS-2 Pozostały w służbie do końca lat 50-tych.
Do Polski w 1946 sprowadzono do szkolenia instruktorów 2 czołgi. Brały udział w defiladach w latach·pięćdziesiątych.
Stanowiła wyposażenie okrętów podwodnych OORP Orzeł i Sęp wprowadzonych do służby w 1939 roku.
Samochód podpatrzony na terenie Muzeum Techniki Wojskowej podczas imprezy plenerowej. Pojazd jest własnością członka jednej z grup rekonstrukcyjnych.
Samochód marki GAZ podpatrzony podczas imprezy plenerowej na terenie Muzeum Techniki Wojskowej.