Kuchnia węglowo-gazowy firmy VEB Kuppersbusch

KUCHNIA KOMBINOWANA WOLNOSTOJĄCA NA GAZ I WĘGIEL (wielofunkcyjna) - według patentu Juker & Ruh, z trzech stron beżowo - emaliowana, armatura gazowa, galeryjka, ramy drzwiczek, rączki, narożniki i nogi niklowane. Płyta i pokrywy ciemno - emaliowane, wkładka żeliwna grafitowana. Kuchnia posiada wmontowany fabrycznie, kociołek do wody o pojemności ca. 8 litrów, z mosiężnej blachy niklowanej, wpuszczonym pomiędzy oddziałem gazowym i węglowym.

Odprowadzenie dymu w tylnej ściance i na płycie w środku. Kuchnia wyposażona jest w cztery palniki, gazowe płyty głównej oraz piekarnik uzbrojony w obrotowy palnik gazowy i dysze regulacyjne. Konstrukcja piekarnika z rozwiązaniem odprowadzenia spalin gazowych na zewnątrz. Trzon węglowy o 1 płycie i wózkiem do węgla. Nieodłącznym uzupełnieniem konstrukcji kuchni jest nakrycie palenisk gazowych, które w czasie gotowania stwarzają bardzo estetyczną i praktyczną funkcję. Kuchnia gazowo - węglowa, wykonane profesjonalnie, o solidnej budowie, w krótki stosunkowo czasie stała się urządzeniem powszechnego użytku.

Dane techniczne

Produkcja: Niemcy
Wytwórca: VEB Kuppersbusch
Czas powstania: lata 30 - XX wieku
Rodzaj: na gaz: 4 palnikowa z piekarnikiem i kotliną węglową 1 fajerkową
Materiał, technika: Konstrukcja żeliwna z blachą stalową (emaliowana - ściany i nóżki beżowe, galeryjka ramy i armatura niklowana)
Wymiary: 71 x 106 x 84 cm.